Hidrolik Sistemler Sızd. Elm. San. ve Tic. Ltd. Şti,
Ekrem Cahit MERSİNLİOĞLU’nun 1980’ li yıllarda temelini attığı bir firmadır. Çeşitli makine ve parçaların üretimindeki bilgi ve becerisini, otomatik şanzımanlarda kullanılan vites ayırıcı flanşlar üzerindeki PTFE (teflon) ringlere ölçü farkı uygulamaları yaparak gösteren kurucu, bu ilk ile sektördeki sarsılmaz yerine oturmuştur . Sonraları inşaat makineleri üzerindeki hidrolik silindirler ve diğer hidrolik aksamlar üzerindeki PTFE (teflon) keçeler, diğer teknik plastiklerden mamul çeşitli yatak ve burçlar, keçeler, sızdırmazlık elemanları üretmiş, pazarda dürüstlük ve kalite üzerine yoğunlaşan kişilik karakteriyle sarsılmaz yerinde 30 yıldan bu yana hizmet vermeye devam etmektedir.

Teknik plastikler diyerek adlandırdığımız; PTFE (teflon) , POLYAMIDE, POLYETHYLENE, POLYURETHANE gibi malzemelerin çeşitli alaşımlarla güçlendirilmiş, toz veya granül halindeki ilk şekli, yurdumuza Avrupa, Amerika ve bazı uzak doğu ülkelerinden ithal edilmektedir. Yarı mamul haldeki bu malzemeler bazen kalıplama şekli bazen de imalat makinelerinde işlenerek son şekline getirilmektedir. İkinci üretim şeklini, bünyemizde yüksek kalitede uygulayarak, keçe, yatak ve burçlar, kayar mesnetler ile genel makine aksam ve parçalarındaki üretimlerimizi yurt dışında Amerika, İngiltere, İspanya, Lübnan, Suriye gibi ülkelere, ihraç ederek tescilli markamız olan “CHECKRING” ismiyle kalitemizi oralarda da kabul ettirdik.

1990’lı yıllarda aile bireyleriyle limited şirket olarak yolumuza devam ederken, kalıplama şekliyle üretilen malzemelerdeki derin boşluk üzerine ithalata başladık. NBR, fiber, polyurethane malzemelerden mamul keçeleri ithal ederek kendi üretimlerimizle birleştirdik ve kalite – fiyat denkleminde sektörde bir ilke daha imza atarak yoğun ilgi gördük.

HİDROLİK SİSTEMLER SIZ. ELM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilkelerini parayla değişmeksizin sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Saygılarımızla;
EKREM CAHİT MERSİNLİOĞLU
SEZİN MERSİNLİOĞLU GÜRKAN

GALERİ

MARKAMIZ

İLETİŞİM


Topçular, Rami Kışla Cad. Tikveşli Sok. No: 3/22 34055 Bayrampaşa - İstanbul
T: 0212 544 60 74 - 0212 544 60 75
F: 0212 544 31 20
E: info@hidroliksistemler.com